Puhastusteenused I ZEP Service

Teenindus: (+372) 515 7849

Katlakivi, mis see on ja kuidas sellest lihtsalt vabaneda

katlakivi_eemaldamine

Alustame veest, milline see on?

Looduses läbib vesi kivimikihid, kus lahustab kivimitest metallide sooli, mis muudavad meie põhjavee karedaks. Soolad sadestuvad kõrge temperatuuri mõjul kiiresti veest välja muutudes tagasi katlakiviks, kus sade suurendab tunduvalt energia kulu küttesüsteemides ning veesoojendusseadmetes ja võib põhjustada kütteelementide läbipõlemist. Katlakivi on oma korda heaks varjualuseks mikroobidele, kes lisaks meie tervisele võivad kolooniatena takista lausa vee liikumist trassis.

Kuidas eemaldada katlakivi?

Katlakivi ladestub pindadele kihtidena ja selle eemaldamiseks tavapäraselt kasutatakse happeid ja aluseid vaheldumisi, et saavutada tulemus. ZEP pakub terve rida tooteid, mis eemaldavad katlakivi ja orgaanilised jäätmed ühekorraga ning peatavad korrosiooni. Ja ZEP Servis nende vahenditega kvaliteetset katlakivi eemaldamise teenust.

Seisev vesi läheb hapuks, liikuv vesi puhastub!

Mida peab teadma?

Katlakivi töötlemisel kemikaalidega muutub katlakivi pehmeks, kuid eemaldamiseks on vaja katlakivi mehhaaniliselt pinnalt lahti hõõruda ja seejärel hoolikalt loputada. Temperatuur mõjutab protsessi kiirust, kontsentratsiooni ja kogust. Katlakivi on tunduvalt pehmem ja kergemini eemaldatav kui piima- või kusekivi ja nende eemaldamiseks on vaja erinevaid happeid. Mitte kõik katlakivi eemaldusained ei sobi kõikjal kasutamiseks vaid ainete valikul tuleb lähtuda sellest, milliselt pinnalt ja mis keskkonnast katlakivi eemaldatakse (materjalide erinevus, puutub toiduga ja inimestega kokku või mitte). Loputamata, liigselt või valesti kasutatud ained kahjustavad materjale, keskkonda ja inimesi!